drukuj Strona główna

Gniewczyna – producentem zestawów kołowych

29-06-2012

Fabryka Wagonów Gniewczyna S.A. otrzymała certyfikaty zgodności z TSI  (Techniczna Specyfikacja Interoperacyjności) dla zestawu kołowego BA004-Gn. Jednostką certyfikującą był Výzkumný Ústav Železniční z Pragi. Otrzymane certyfikaty ważne są do 2017 roku.

Zarówno w poprzednich latach, jak i obecnie, zapotrzebowanie na zestawy kołowe ciągle jest wysokie. Wynika to z decyzji ERA ograniczającej możliwości stosowania w taborze zestawów obręczowanych. Decyzja ta wymusza na klientach konieczność zastąpienia zestawów kołowych z obręczami przez zestawy kołowe monoblokowe. Taki stan rynku i potrzeb w naturalny sposób wpływa na decyzje fabryki dotyczące przygotowania produkcji zestawów.

Fabryka nie prowadzi produkcji komponentów zestawu kołowego, mianowicie osi i kół monoblokowych, dlatego sposób produkcji polega na wykorzystaniu gotowych komponentów posiadających odpowiednie parametry techniczne i certyfikaty. Istotnym jest, że w procesie certyfikacji zestawu BA004-Gn jednostka notyfikowana zaakceptowała wielu producentów komponentów. Pierwsze wyprodukowane zestawy kołowe zostały zamontowane do wózków i już od dwóch miesięcy eksploatowane są w prototypowym wagonie serii Falns typ 449V.

wstecz

Oferta