drukuj Strona główna

Ludomir Handzel i Zbigniew Rynasiewicz z wizytą w Gniewczynie

14-08-2008

W piątek 20 czerwca na zaproszenie Prezesa Zarządu Krzysztofa Kłaka fabrykę odwiedził Ludomir Handzel Członek Zarządu PKP Cargo ds. Strategii oraz posłowie Zbigniew Rynasiewicz i Tomasz Kulesza.

 

W spotkaniach z Prezesem Handzlem oraz posłami uczestniczyli przedstawiciele organizacji związkowych działających w fabryce oraz kierownictwo.

Ludomir Handzel w latach 2001/2002 był członkiem zarządu fabryki. Dziękując obecnemu zarządowi za zaproszenie powiedział: - Miło mi odwiedzić fabrykę i zobaczyć znajome twarze.
Przedstawił również aktualną sytuację i wyzwania stojące przed PKP Cargo: - Obecnie zadaniem zarządu PKP Cargo jest doprowadzenie do podniesienia wartości spółki w celu umożliwienia jej wejścia na giełdę. Kapitał pozyskany na giełdzie zostanie skierowany na dalszy rozwój spółki, rewitalizację istniejącego taboru oraz zakup nowych wagonów.

Z kolei Zbigniew Rynasiewicz Przewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury informował o zamierzeniach rządu i parlamentu w kontekście grupy PKP: – Przed koleją w Polsce istnieją duże perspektywy. Obecnie parlament zajmuje się ustawami, które zmierzają do zakończenia procesu restrukturyzacji PKP i dokonania właściwego podziału majątku pomiędzy spółki grupy PKP. Uregulowanie spraw własnościowych w PKP wpłynie na sytuację PKP Cargo, która zamierza zaistnieć na giełdzie. Z kolei kondycja PKP Cargo i jej działania wpływają na sytuację w zakładach takich jak Gniewczyna. Zależy nam, aby PKP Cargo byłą spółką silną, a Fabryka Wagonów Gniewczyna rozwijała się i zajmowała należną jej wysoką pozycję w branży kolejowej.

Goście w towarzystwie Prezesa Zarządy fabryki i Dyrektora Produkcji Wiesława Kojdra zwiedzili hale produkcyjne, a także obejrzeli wagony z aktualnie realizowanych zleceń dla PKP Cargo.
Warto podkreślić, że Fabryka Wagonów Gniewczyna jako pierwszy i jedyny jak do tej pory zakład w Polsce zdobyła dopuszczenie, dzięki któremu montuje do przebudowywanych i produkowanych wagonów dla PKP Cargo koła kanadyjskiej firmy Griffin Wheel Company, największego na świecie producenta kół kolejowych
 

 

wstecz

Oferta